Op maandag 24 januari 1972 verschijnt Loeki de Leeuw voor het eerst in de reclameblokken van de STER. Geestelijk vader van de vriendelijke en wat sullige leeuw is Joop Geesink. Hij maakt de filmpjes als komische noot in en om reclameblokken op de publieke zenders.
Het opnemen van de filmpjes is in de beginperiode een tijdrovend klusje (zie de video hierboven). De beelden worden fragmentje voor fragmentje geschoten. Willy Langestraat (1914-1995) maakt twintig jaar lang de muziekjes bij de verschillende Loeki-filmpjes.
Voor de komst van Loeki werden de reclamespots van de STER van elkaar gescheiden door abstracte golfbewegingen. De filmpjes duren in de beginperiode drie seconden, later worden er ook filmpjes van vier seconden uitgezonden. De televisiekijkers zien de stuntelige leeuw allerlei capriolen uitvoeren. Zo probeert Loeki bijvoorbeeld muziekinstrumenten te bespelen en beoefent hij allerlei ambachten. In totaal zijn er meer dan zevenduizend Loeki-filmpjes gemaakt. Naast Loeki figureren zo nu en dan ook zijn vriendinnetje Rosie, een klein welpje (Wellepi), de muis Piep, het eendje Guusje en de olifant Filiep.
Originele poppen en rekwisieten uit de Loeki-filmpjes zijn tegenwoordig in een grote vitrine tentoongesteld in de Beeld en Geluid experience in Hilversum.